از مسوولین محترم کسی جوابی داره؟!!!!!!!!!!!

این ایمیل امروز از دوستم بهم رسید و بینهایت متاثر و البته عصبانی شدم. سهم این کودکان از ثروتهای خدادادی ایران عزیزمون چیه؟ 
مرکز نگهداری معلولین فرخنده
 
در این مرکز در حال حاضر 84 کودک زندگی می کند . شرایط زندگی این کودکان در عکسها گویاست . آمار مرگ و میر در این کودکان بالا و در سالهای اخیربی سابقه ست .هفته ی پیش یکی دیگر از این کودکان جان سپرد .
بوی بسیار زننده و متعفن ادرار به بازدید کننده ها مجال نمی ده تا بیشتراز 4-5  دقیقه در خوابگاه این کودکان معصوم بمونند . عمر متوسط دراین کودکان 10 تا 14 سال است .
شاید نیاز این بچه ها به کمکهای غیر نقدی شما خیلی زیادتر از حد تصورتون باشه. نیازی نیست برای کمک به بهبود شرایط این بچه ها پول بدید ، اگر درخونه تون پتو ، لحاف یا بالش  تمیز سایز کودک دارید ، اگه فرش یا گلیم یا زیر انداز تمیزی دارید از اهدای اون به این بچه ها دریغ نکنید .
دادن لباس کودک و یا اسباب بازی به این بچه ها دنیای اونها را متحول می کنه .اکثر این بچه ها یتیم و یا رها شده هستند . حالا که دنیا اونها را فراموش کرده شما اونهارا فراموش نکنید . مطمئن باشید این بچه ها با احساسهای پاک و کودکانشون محبت شما را درک می کنند .
به اونها به خاطر این عمرهای خیلی کوتاه و پر رنجشان رحم کنید..
کمکشان کنید تا این چند سال کوتاه زندگیشان بیشتر از این در مشقت و رنج نباشند.

اکثر این کودکان مبتلا به اوتیسم می باشند . در خارج، کودکان اوتیسمی مستقیما زیر نظر روانشناسان قرار میگیرند تا به آنها کمک شود تا زندگی راحت تری داشته باشند .
اما در ایران ، این کودکان که خود مستعد مرگ هستند به تخت بسته می شوند و
ساعتها به همان حال رها می شوند .
کمکهای خودتون را مستقیما به خود مرکز ببرید .
آدرس مرکز :
تهران - میدان آزادی - خ محمد علی جناح - خ شهید صالحی - خ شهید ناصر
ولدخانی - پلاک 66 -  تلفن 66005779 - مرکز نگهداری کودکان معلول فرخنده
لطفا این ایمیل را به همه دوستان خود ارسال نمایید.
/ 14 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريم

کوله بارت را ببند... شاید این چند سحر فرصت آخر باشد که به مقصد برسیم! بشناسیم خدا را و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم.

روشن ترين نور

[ناراحت][ناراحت][دلشکسته] من هم چند سال پيش يك مركزي توي اصفهان را رفتم دست كمي نداشت..با صحنه هاي دلخراشي كه ديدم چند روز به بستر بيماري افتادم.. با اين اوضاع فكر نكنم ساماني در انتظار كسي باشه..

مرد كوچك من

سلام عزيزم خيلي عذاب آوره درد ناكه حيف از ايران عزيزمون، حيف از اين همه ثروت خداداي حيف از خيليا و خيلي چيزا

نسرین

من یکی از این مراکز رفتم . واقعا از بوی وحشتناک نمیتونی بیشتر از چند دقیقه بمونی. اینجا به آدمهای سالم رحم نمیشه چه برسه به اینا که زبون بسته اند .

آرزو

واقعا آدم نمی دونه چی بگه[ناراحت]

محبوبه

اصلا باورکردنی نیست. خیلی متاسفم، نمی دونم چی باید بگم عزیزم

باتومهتاب

سلام زهرا جان . من رمز ندارم پست قبلی رو بخونم .. این پست هم واقعا ناراحت کننده بود . راستش اصلا نمی دونم چی باید بگم . عذاب وجدان گرفتم بابت اسباب بازیهایی که از بچگیم نگه داشتم برای بچه خودم .. واقعا راه حل چیه . این بچه ها رو حتی پدر ومادراشون نگه نداشتن . چه طور میشه از یه پرستار توقع داشت از اینا نگهداری کنه و زیرشون رو عوض کنه .

مامان الیانا

متاسفم:( دلم اصلا طاقت ديدن اين صحنه ها رو نداره .خدايا كمك كن تا بتونيم قدمي برداريم [ناراحت]

مسير عشق

سلام اين عكسها خيلي دل را به درد مي اورد راستي چند مطلبتون رمز دار بود نتونستم بخونم اميدوارم هرجا هستيد سالم وسربلند باشيد